W piątek i sobotę, 5-6 kwietnia, w Focus Mall w Piotrkowie odbędzie się wiosenna Giełda Płyt Winylowych i CD. Po raz kolejny pasjonaci brzmień z płyt winylowych oraz wszyscy, którzy chcą poznać legendarne przeboje i odbyć sentymentalną podróż muzyczną, będą mogli wybierać wśród tysięcy czarnych krążków, nośników kompaktowych z całego świata. Można też przynieść swoje płytydo wymiany z wystawcami.

 

5 oraz 6 kwietnia na placu głównym przy H&M w Focus Mall w Piotrkowie w godzinach otwarcia galerii pojawią się znawcy kultowych dźwięków i przebojów. W dobie cyfrowej muzyki oraz powszechnego dostępu do platform streamingowych, odtwarzanie muzyki z gramofonu to swojego rodzaju ceremonia. Rzadko też korzysta się już z płyt CD, coraz mniej osób pamięta też kasety magnetofonowe. Pasjonaci brzmienia płyt winylowych tworzą swoje kolekcje przez lata, a ich zbiory mają nie tylko wyjątkową wartość brzmieniową, kolekcjonerską i sentymentalną, ale i nierzadko materialną.

 

W wiosennej edycji giełdy swoje kolekcje zaprezentują wystawcy z różnych stron Polski. W ofercie pojawi się wieletysięcy płyt CD, winylowych, a także kasety magnetofonowe z różnymi gatunkami muzyki, największych polskich i zagranicznych artystów. To wyjątkowa okazja przede wszystkim dla melomanów i kolekcjonerów, jako że niełatwo jestznaleźć w jednym miejscu zarówno studyjne nagrania, jak i zapisy koncertów, kompilacje i maxi single. Pojawi się wiele poszukiwanych zespołów z prawie każdego rodzaju muzyki.

 

W ostatnich latach płyty analogowe odzyskały drugą młodość oraz notują ciągle zwiększającą się popularność. Unikalne, piękne okładki i wyjątkowe brzmienie, to coś, co przyciąga miłośników dobrej muzyki w każdym wieku. Wśród perełek znaleźć będzie można stare, a nawet pierwsze tłoczenia, reedycje, a także najnowsze wydawnictwa.

 

Zapraszamy do odwiedzenia Giełdy Płyt Winylowych i CD w dniach 5-6 kwietnia w Focus Mall w Piotrkowie w godzinach otwarcia galerii.

 

Data wydarzenia

5 Kwi 2024 07:00 - 6 Kwi 2024 19:00

Pobierz aplikację SPOT

apple-download-icongoogle-download-icon

Najnowsze wydarzenia